Den Grønne Dameklub

Resultater

Resultat 21. maj 2019 – stableford

NavnPoint
A-rækken1. Rose Hansen34
14 spillere2. Karin Pehrsson30 (bedst bagni)
3. Mette Astrup30
B-rækken
4 spillere Ingen præmie


Resultat 14. maj 2019 – Stable-put

NavnPoint
A-rækkenGitte Asserhøj62
27 spillereKarin Østergaard Petersen53
Alice Olsen50
Mette Astrup49 bedst bagni
B-rækken
15 spillere Liselotte Therp58
Noi Hansen47 bedst bagni
Lene Ljungqvist47
Birdies

Resultat 7. maj 2019 – Stableford

NavnPoints
A-rækken1. Mette Astrup 35
27 spillere2. Gitte Asserhøj34
3. Connie Søborg Hansen32
4. Annette Gerner Hansen 31 (bedst på bag-9)
B-rækken1. Lene Ljungqvist 30
18 spillere 2. Susanne Hauberg 29
3. Pia Lerche28
4. Brynhild Løvendorf26
Birdies Gitte AsserhøjH2

Resultat 30. april 2019 – Stableford med loft

Navn Slag
A-rækken1. Gitte Asserhøj 73 (bedst på bag-9)
26 spillere2. Lise Cordsen 73
3. Me Faurshou 75
4. Annette Gerner Hansen 77
B-rækken1. Lene Ljungqvist 75
17 spillere 2. Susanne Hauberg 78
3. Pia Lerche81
Birdies Annette KristensenH3
Lise CordsenF3
Gitte AsserhøjF8

Resultat 23. april 2019 – Stableford med NP

Navn Points
A-rækkenBirgitte Boye Bruhn 32
20 spillereHelle Gry Pedersen
28
Mette Astrup26 (bedst på bag-9)
Karin Østergaard Petersen26
B-rækkenLene Ljungqvist35
18 spillere Randi Jensen31
Liselotte Therp27
Brynhild Løvendorf26 (bedst på bag-9)
NPF3: Elsebeth Schnack2,75 m
P8: Brynhild Løvendorf4,53 m
BirdiesMette AstrupP8
Rose HansenP3

Resultat 16. april 2019 – Stableford

Navn Points
A-rækken 1. Ulla Sonne-Holm 34
22 spillere 2. Karin Pehrsson
30
3. Annette Kristensen 29
4. Vibeke Piper 28
B-rækken 1. Kirsten Estrup 31 (bedst bag-9)
10 spillere 2. Bente Eriksen 31
Birdies Annette Gerner Hansen P1

Resultat 9. april 2019 – Stableford

Navn Points
A-rækken 1. Kirsten Schwartzbach 34
23 spillere 2. Annette Gerner Hansen
30
3. Alice Olsen 29
4. Gitte Asserhøj 28
B-rækken Bodil Ipsen 32  (18+14)
16 spillere Liselotte Therp 27
Noi Hansen 26
Birdies Birgitte Hjorth-Hansen

Resultat 2. april 2019 – Texas Scramble

PlaceringNavn Slag
18 h.
Nr. 1 Lise Cordsen
81
Helle Strøm
Helle Mousten Sørensen
Mette Astrup
Nr. 2 Lise Hertz 82
Annette Gerner Hansen
Rose Hansen
Gitte Asserhøj
9 h.Helle Holm 46
Brynhild Løvendorf
Karin Pehrsson
Jytte Sørensen