Elite

Danmarksturneringen 2024

Furesø Golfklub spiller i Danmarksturneringen med følgende hold:

Damer

DatoDamer kval. række BaneResultat
25. maj kl. 9.00Furesø-FrederikssundHjemme
26. maj kl. 11.00Værebro-FuresøUde
15. juni kl. 9.40Furesø-NivåHjemme
16. juni kl. 10.50Frederikssund-FuresøUde
10. august kl. 9.40Furesø-VærebroHjemme
11. august kl. 10.00Nivå-FuresøUde

Herrer

DatoHerrer 2. div.BaneResultat
25. maj kl. 8.20Rungsted-FuresøUde
26. maj kl. 8.00Hørsholm-FuresøUde
15. juni kl. 8.00Furesø-MølleåenHjemme
16. juni kl. 8.00Furesø-RungstedHjemme
10. august kl. 8.00Furesø-HørsholmHjemme
11. august kl. 8.00Mølleåen-FuresøUde

Furesø taber puljen.

DatoHerrer 4. div.BaneResultat
25. maj kl. 8.00Furesø-VærløseHjemme
26. maj kl. 9.30Mølleåen-FuresøUde
15. juni kl. 8.40Furesø-HjortespringHjemme
16. juni kl. 8.40Værløse-FuresøUde
10. august kl. 8.40Furesø-MølleåenHjemme
11. august kl. 9.00Hjortespring-FuresøUde

Furesø slutter på 3. pladsen i puljen.

DatoHerrer kval.rækkeBaneResultat
25. maj kl. 9.30Hedeland-FuresøUde
26. maj kl. 8.00Furesø-IshøjHjemme
15. juni kl. 9.00City-FuresøUde
16. juni kl. 8.40Furesø-HedelandHjemme
10. august kl. 10.00Ishøj-FuresøUde
11. august kl. 8.00Furesø-CityHjemme

Furesø taber puljen.

Seniorer

DatoSeniorer 1. div.BaneResultat
25. maj kl. 9.50Furesø-RungstedHjemme
26. maj kl. 11.00Furesø-KokkedalHjemme
15. juni kl. 9.00Helsingør-FuresøUde
16. juni kl. 9.00Rungsted-FuresøUde
10. august kl. 8.00Kokkedal-FuresøUde
11. august kl. 11.00Furesø-HelsingørHjemme

Furesø slutter på 2. pladsen i puljen.

DatoSeniorer 3. div.BaneResultat
25. maj kl. 11.00Furesø-MølleåenHjemme
26. maj kl. 9.10Scandinavian-FuresøUde
15. juni kl. 10.30Furesø-DragørHjemme
16. juni kl. 8.50Mølleåen-FuresøUde
10. august kl. 11.00Furesø-ScandinavianHjemme
11. august kl. 8.00Dragør-Furesø Ude

Furesø slutter på 2. pladsen i puljen.

Veteran

DatoVeteran 2. div.BaneResultat
25. maj kl. 12.10Furesø-LedreborgHjemme
26. maj kl. 12.10Furesø-RoskildeHjemme
15. juni kl. 9.10Hedeland-FuresøUde
16. juni kl. 11.10Ledreborg-FuresøUde
10. august kl. 11.20Roskilde-FuresøUde
11. august kl. 12.10Furesø-HedelandHjemme

Furesø vinder puljen.

Superveteran

DatoSuperveteran kval.rækkeBaneResultat
25. maj kl. 13.20Furesø-HillerødHjemme
26. maj kl. 13.20Furesø-MølleåenHjemme
15. juni kl. 10.20Hedeland-FuresøUde
16. juni kl. 13.40Hillerød-FuresøUde
10. august kl. 11.10Mølleåen-FuresøUde
11. august kl. 13.20Furesø-HedelandHjemme

Furesø slutter på 2. pladsen i puljen.

Ungdom

DatoUngdom 1. div.BaneResultat
25. maj kl. 9.30Fredensborg-FuresøUde
26. maj kl. 9.00Furesø-HillerødHjemme
15. juni kl. 9.00Rungsted-FuresøUde
16. juni kl. 9.40Furesø-FredensborgHjemme
10. august kl. 11.00Hillerød-FuresøUde
11. august kl. 9.00Furesø-RungstedHjemme

Furesø vinder puljen.

DatoUngdom 2. div.BaneResultat
25. maj kl. 12.00Smørum-FuresøUde
26. maj kl. 9.40Furesø-FrederikssundHjemme
15. juni kl. 11.00Storstrømmen-FuresøUde
16. juni kl. 10.20Furesø-SmørumHjemme
10. august kl. 11.40Frederikssund-FuresøUde
11. august kl. 9.40Furesø-StorstrømmenHjemme
DatoUngdom kval.rækkeBaneResultat
25. maj kl. 10.10Fredensborg-FuresøUde
26. maj kl. 10.20Furesø-AsserboHjemme
15. juni kl. 11.40Hillerød-FuresøUde
16. juni kl. 11.00Furesø-FredensborgHjemme
10. august kl. 10.00Asserbo-FuresøUde
11. august kl. 10.20Furesø-HillerødHjemme

Furesø vinder puljen.