Dameklubben

Resultater 2022

***************************************************************

13. april 2022

Stableford H/F

A-rækken (13 spillere)

PlaceringNavnPoint
1Lissi Trojaner32
2Jette Lindgren28

B-rækken (6 spillere)

PlaceringNavnPoint
1Sisse Hagemann33
6hemmelig

C-rækken (5 spillere)

PlaceringNavnPoint
1Kirsten Sørensen 36

9 huller (6 spillere)

  • 1. Anne Larsen 22 p.

**********************************************************************

27. april 2022 – Alm. Stableford

18 huls A-rækken – 11 spillere

PlaceringNavnPoint
1 Vivian Thomsen37 (præmie)
2 Jette Breum 34
3Bibbi Bryld 31

18 huls B-rækken – 9 Spillere

PlaceringNavnPoint
1 Lizzie Vest38 (præmie)
2 Jette Sandel38
3Sisse Hagemann35

18 huls C-rækken – 7 spillere

PlaceringNavnPoint
1 Rie Hedegaard31 (præmie)
2 Kirsten Sørensen 29
3Inger Palm 25
9- huls rækken – 4 spillere
PlaceringNavnPoint
1 Lisbeth Søndergaard20 (præmie)
2 Rita Blom Balleby 17
3Hanne Pedersen 16

Længste drive = Charlotte Bjerre

Nærmest pinden = Jette Breum

BIRDIES Den 27. april:

Sisse Hagemann på P3

Lene Ljungqvist på P3

Hanne Bruun på P3

Charlotte Bjerre på F2

*****************************************************************************

4. maj – Foursome

18-huls rækken – 42 spillere

PlaceringNavnPoint
1 Charlotte Halmø + Lis Hansen36 (præmie)
2 Jette Breum + Jannie Streit36 ( præmie)
3Birgitte Campion + Lone K. Mejer 33 ( præmie)

9-huls rækken – 4 spillere

PlaceringNavnPoint
1Inger Sørensen + Grete Hansen13 ( præmie)
2 Hanne Pedersen + Annelise Tøttrup 9
****************************************************************************************************

11. maj – Stableford

A-rækken – 18 spillere

PlaceringNavnPoint
1Helle Liljengreen39 (Præmie)
2 Lisbeth Wolff36 (Præmie)

18 huls B-rækken – 8 spillere

PlaceringNavnPoint
1Lizzie Ahrensbach Vest37 (Præmie)
2Lone Klitte Mejer31

18 huls C-rækken – 8 spillere

PlaceringNavnPoint
1Annelise Tøttrup34 (Præmie)
2Bente Ekstrøm30

9 huls rækken – 3 deltagere

PlaceringNavnPoint
1Rita Blom Balleby17 b.p.b.
2Vivian Christiansen17

Birdies

NavnHul
Helle LiljengreenP1
Lillian AgerklintP8
Jette BreumH2
Marianne DreyerH2

**********************************************************************

18. maj – Stableford

18 huls A-rækken, 18 spillere

PlaceringNavnPoint
1Hanne Bruun33 (præmie)
2Margrethe Brodersen32 (præmie)

18 huls B-rækken, 6 spillere

PlaceringNavnPoint
1Lissi Trojaner37 (præmie)
2Lone K Mejer35

18 huls C-rækken, 5 spillere

PlaceringNavnPoint
1Marianne Dreyer36 (præmie)
2Inger Palm33

9 huls rækken, 13 spillere

PlaceringNavnPoint
1Rita Blom Balleby17 (præmie)
2Inge Engel17 (præmie)

Birdies

NavnHul
Lone K MejerF2

25. maj – slagspil m/loft

**********************************************************************

18 huls A-rækken,

PlaceringNavnSlag
1
6hemmelig

18 huls B-rækken,

PlaceringNavnSlag
1
6hemmelig

18 huls C-rækken, 1 spiller

PlaceringNavnSlag
1

9 huls rækken,

PlaceringNavnSlag
1
2

Hole in one og Birdies

NavnHul

1. juni – Jernmatch (stableford fra blå tee)

**********************************************************************

18 huls A-rækken,

PlaceringNavnPoint
1
6hemmelig

18 huls B-rækken

PlaceringNavnPoint
1
2
6hemmelig

18 huls C-rækken,

PlaceringNavnPoint
1
6hemmelig

9 huls rækken

PlaceringNavnPoint
1
2

Birdies

NavnHul

**********************************************************************

8. Juni – Stableford

18 huls-rækken,

PlaceringNavnPoint
1
2
3
6hemmelig

9 huls rækken,

PlaceringNavnPoint
1
2

Birdies

NavnHul
ingen

**********************************************************************

15. juni – Stableford

18 huls A-rækken,

PlaceringNavnPoint
1
6hemmelig

18 huls B-rækken,

PlaceringNavnPoint
1
2
6hemmelig

18 huls C-rækken,

PlaceringNavnPoint
1
6hemmelig

9 huls rækken,

PlaceringNavnPoint
1
2

Birdies

NavnHul

**********************************************************************

22. juni – Match med Gunstart

Holdmatch med farvet bold

18 huls A-rækken,

PlaceringNavnPoint
1
6hemmelig

18 huls B-rækken,

PlaceringNavnPoint
1
6hemmelig

18 huls C-rækken,

PlaceringNavnPoint
1
6hemmelig

9 huls række

PlaceringNavnPoint
1
2

Birdies

NavnHul

29. juni – Stableford

**********************************************************************

18 huls A-rækken,

PlaceringNavnPoint
1
6hemmelig

18 huls B-rækken,

PlaceringNavnPoint
1
2
6hemmelig

18 huls C-rækken,

PlaceringNavnPoint
1
6hemmelig

9 huls rækken,

PlaceringNavnPoint
1
2

Birdies

NavnHul

**********************************************************************

14. juli 2021, slagspil, P/H

18 huls A-rækken, 13 spillere

PlaceringNavnSlag
1Åse Brinch-Nielsen69
2Jette Lindgren71
6hemmelig

18 huls B-rækken, 6 spillere

PlaceringNavnSlag
1Anne Larsen70
6hemmelig

18 huls C-rækken, 4 spillere

PlaceringNavnSlag
1Annelise Tøttrup67
6hemmelig

9 huls rækken, 7 spillere

PlaceringNavnSlag
1Helle Spangenberg36
2

Birdies

NavnHul
Kirsten BlokH9
Anne LarsenP5
Åse Brinch-NielsenP8

**********************************************************************

30. juni 2021, stableford, H/F

18 huls A-rækken, 11 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Anne Kørbits36 (bedst bagni)ja
2Jannie Streit36ja
6hemmelig

18 huls B-rækken, 13 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Kirsten Blok33ja
2Kirsten Stage32ja
6hemmelig

Birdies

NavnHul
Elin AagaardP3
Jannie StreitF8

**********************************************************************

23. juni 2021, Sankthans Fourball, P/H

37 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lillian Agerklint / Hanne Pedersen50ja
2Vivian Christiansen / Inger Palm48ja
3Maria Rasch / Bibbi Bryld46ja

**********************************************************************

16. juni 2021, stableford, H/F

18 huls rækken, 21 spillere (kun én række p.g.a. Køgeturen)
PlaceringNavnPointPræmie
1Vivian Christiansen 37ja
2Maria Rasch36ja
6hemmelig

9 huls rækken, 6 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Inge Engel22ja
2Jette Sandel17nej

Birdies

NavnHul
Vivian ChristiansenH9
Rie HedegaardH2

**********************************************************************

9. juni 2021, stableford, H/F

18 huls A-rækken, 9 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Maria Rasch ?39ja
2Vivian Christiansen36ja
6hemmelig

18 huls B-rækken, 21 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Jette Sandel35ja
2Helle Spangenberg (bedst bagni)34ja
6hemmelig

9 huls rækken, 9 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Inger Sørensen (bedst 3 sidste)16ja
2Jytte Sørensen16ja

Birdies

NavnHul
Elin AagaardH2

**********************************************************************

2. juni 2021, stableford, P/H

18 huls A-rækken, 11 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Helle Liljengren36ja
2Lisbeth Wolff33ja
6hemmelig

18 huls B-rækken, 24 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Hanne Pedersen ?37ja
2Inger Palm34ja
6hemmelig

9 huls rækken, 9 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Liselotte Heiredal17ja
2Karin Petersen16ja

Birdies

NavnHul
Lillian AgerklintP6

**********************************************************************

26. maj 2021, flagmatch, H/F

Dejligt at så mange friske piger turnede ud i det meget lidt sommerlige vejr ? ?

18 huls A-rækken, 11 spillere

PlaceringNavnHvorPræmie
1Maria Rasch i hul på 18.ja
2Vivian Christiansen1,3 m. fra 18. hulja
6hemmelig

18 huls B-rækken, 18 spillere

PlaceringNavnHvorPræmie
1Karine Bechi hul på 17.ja
2Hanne Møller-Christensen1 m. fra 17. hulja
6hemmelig

**********************************************************************

19. maj 2021, stableford, F/P

18 huls A-rækken, 13 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Vivian Christiansen34ja
2Jette Breum33ja
6hemmelig

18 huls B-rækken, 28 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Margrethe Brodersen33ja
2Kirsten Jagd Nissen31ja
3Karine Bech30ja
6hemmelig

9 huls rækken, 9 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lone Flower ? 21ja
2Jytte Sørensen17ja

Birdies

NavnHul
Marianne DreyerF8

**********************************************************************

12. maj 2021, stableford, P/H

18 huls A-rækken, 13 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Jannie Strait ? 39ja
2Maria Rasch (bedst bagni)35ja
6hemmelig

18 huls B-rækken, 29 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lone Tøttrup ?37ja
2Inge-Lise Føhns33ja
3Helle Spangenberg32ja
6hemmelig

9 huls rækken, 5 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Jette Skaaning (bedst 3 sidste)14ja

Birdies

NavnHul
Lillian AgerklintP5
Maria RaschP5
Lisbeth WolffP8
Åse Brinch-NielsenP8

**********************************************************************

5. maj 2021, slagspil, H/F

18 huls A-rækken, 3 spillere

PlaceringNavnSlagPræmie
1Maria Rasch81nej
2Bibbi Bryld86nej
3Åse Brinch-Nielsen89nej

18 huls B-rækken, 4 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Jette Sandel77nej
2Inger Palm Andersen79nej
3Jette Lindgren88nej
4Ulla Bjerre-Christensen93nej

9 huls rækken, 2 spillere, begge er diskvalificeret

PlaceringNavnPointPræmie
1
2
3

Birdies

NavnHul

**********************************************************************

28. april 2021, stableford, F/P

18 huls A-rækken, 18 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lone Gravesen36ja
2Vivian Christiansen35ja
6hemmeligja

18 huls B-rækken, 29 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Hanne Møller-Christensen ? (bedst bagni)37ja
2Jette Sandel ?37ja
3Lone Tøttrup34ja
6hemmeligja

9 huls rækken, 6 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Inger Sørensen14ja
2
3

Birdies

NavnHul
Hanne Møller-ChristensenF7
Jette SandelP8

**********************************************************************

21. april 2021, stableford, P/H

18 huls A-rækken, 15 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Jannie Streit ?38ja
2Åse Brinch-Nielsen35ja
6hemmeligja

18 huls B-rækken, 21 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Elin Aagaard36ja
2Jette Sandel33ja
6hemmeligja

9 huls rækken, 10 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Anne Larsen15 (bedst 6 sidste)ja
2Grete Hansen15ja
3

Birdies / Længste drive / Nærmest pinden

NavnHul
Jannie StreitP3
Vivi BennP3
Lisbeth WolffP4
Anne KørbitsH2
Længste driveHul
Maria RaschP9
Nærmest pinden
Lone Kampler (2,62meter)H9

**********************************************************************

14. april 2021, stableford, H/F

18 huls A-rækken, 9 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Åse Brinch-Nielsen37ja
2Jannie Streit33ja
6hemmeligja

18 huls B-rækken, 26 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Jane Hess33 (bedst bagni)ja
2Margrethe Brodersen33ja
6hemmeligja

9 huls rækken, 5 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lone Munk14 (bedst 3 sidste)ja
2
3

Birdies

NavnHul
Margrethe BrodersenH2
Åse Brinch-NielsenF3
Jette BreumH2

**********************************************************************

7. april 2021, scramble 9 huller, H

9 huls rækken, 15 hold

PlaceringNavnSlag
1Margrethe Brodersen, Jette Breum, Charlotte Bjerre36
2Jannie Streit, Helle Liljengren, Elin Aagaard (bedst sidste 6) 37
6Hemmelig