Dameklubben

***************************************************************

12. august 2020, stableford, H/F

18 huls A-rækken, 20 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Maria Rasch40ja
2Bibbi Bryld38ja
3Jette Lindgren36ja
6hemmeligja

18 huls B-rækken, 14 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Anne Larsen42ja
2Liselotte Heiredal35ja
3 Bitten Otbo34ja
6hemmeligja

9 huls rækken, 4 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Inger Sørensen20ja
2Inge Engel19nej
3Grete Hansen15 nej

Birdies

Tillykke til de “heldige”

NavnHul
Lizzie VestH2
Susanne HoulbergF3

**********************************************************************

5. august 2020, Fourball-stableford, F/P

18 huler, 14 hold

PlaceringNavnPointPræmie
1Karen Calum/Margrethe Brodersen49ja
2Kirsten Stage/Kirsten Estrup49ja
3Grete Hansen/Lise Riis48ja

9-huller, 5 hold

PlaceringNavnPointPræmie
1Jette Olesen/Jette Skaaning24ja
2Inger Sørensen/Kirsten Mogensen16ja
3 Hanne Møller-Christensen/Lone Munk10 nej

Birdies

Tillykke til de “heldige”

NavnHul
Bibbi BryldF3
Kirsten EstrupP8
Lillian AgerklintF2

**********************************************************************

29. juli 2020, stableford, H/F

18 huls A-rækken, 15 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lillian Agerklint37ja
2Margrethe Brodersen35ja
3Vivian Christiansen32ja
6hemmeligja

18 huls B-rækken, 13 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Inge-Lise Føhns32 (bedst bagni)ja
2Marianne Dreyer32ja
3 Inger Thye 31 (bedst på sidste 3)ja
6hemmeligja

9 huls rækken, 3 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Jette Skaaning14 (bedst sidste)nej
2Lone Munk14nej
3Inger Sørensen12 nej

Birdies

Tillykke til de “heldige”

NavnHul
Inge-Lise FøhnsH2
Vivian ChristiansenH3
Anne LarsenH3

**********************************************************************

22. juli 2020, stableford, H/F

18 huls A-rækken, 10 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lone Kampler40ja
2Susanne Bengtsen39ja
3Kirsten Blok33nej
6hemmeligja

18 huls B-rækken, 15 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lis Hansen40ja
2 Inge-Lise Føhns 37ja
3 Inger Palm Andersen 36ja
6hemmeligja

9 huls rækken, 3 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Liselotte Heiredal15nej
2Lone Munk13nej
3Inge Birkholm8 nej

Birdies

Tillykke til de “heldige”

NavnHul
Mona SchouH2
Lone KamplerH8

**********************************************************************

15. juli 2020, slagspil, F/P

18 huls A-rækken, 13 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lisbeth Wolff67ja
2Vivian Christiansen 71ja
3Margrethe Brodersen72ja
6hemmeligja

18 huls B-rækken, 12 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Inger Palm Andersen72ja
2Anne Larsen73ja
3Inge-Lise Føhns75nej
6hemmeligja

9 huls rækken, 3 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Liselotte Heiredal36
2Lone Munk41
3Inger Sørensen47

Birdies

Tillykke til alle de “heldige”

NavnHul
Lisbeth Wolff P5
Vivian ChristiansenP5

**********************************************************************

8. juli 2020, stable-put, H/F

18 huls A-rækken, 19 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Susanne Bengtsen 72 (bedst bagni)ja
2Åse Brinch-Nielsen 72ja
3Hanne Bruun71ja
6hemmeligja

18 huls B-rækken, 16 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Kirsten Estrup73ja
2Lis Hansen71ja
3Bente Ekstrøm64ja
6hemmeligja

9 huls rækken, 3 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Kisser Müller27
2Lone Munk26
3Kirsten Mogensen19

Birdies

Tillykke til alle de “heldige”

NavnHul
Åse Brinch-Nielsen H3
Hanne BruunF3
Ulla Bjerre-ChristensenH9
Marianne DreyerH2

**********************************************************************

1. juli 2020, stableford,

18 huls A-rækken, 20 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Vivian Christiansen 39ja
2Margrethe Brodersen 38ja
3Kirsten Blok34ja
6hemmeligja

18 huls B-rækken, 16 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lone Kampler37ja
2Gitte Baaring Hansen 33ja
3Hanne Pedersen32ja
6hemmeligja

9 huls rækken, 1 spiller

PlaceringNavnPointPræmie
1Inger Sørensen13
2
3

Birdies

Tillykke til alle de “heldige”

NavnHul
Lone Kampler F5
Bibbi BryldH2
Gunver MaltesenH9
Hanne BakF8

**********************************************************************

24. juni 2020, stableford, H/F

18 huls A-rækken, 19 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Susanne Bengtsen37ja
2Charlotte Bjerre 36ja
3Rita Blom Balleby34ja
6Margrethe Brodersenja

18 huls B-rækken, 19 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lis Hansen35ja
2Inger Palm34ja
3Kirsten Sørensen33ja
6Gitte Baaring Hansenja

9 huls rækken, 7 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Åse Brinch-Nielsen19ja
2Inge Engel18ja
3Hanne Møller-Christensen15

Eagle & Birdies

Tillykke til alle de “heldige”

NavnHul
EAGLE Lillian Agerklint F1
Helle Lindblad P6
Vivian Christiansen F5
Charlotte BjerreP8
Rita BalleP8
Åse Brinch-NielsenH8

**********************************************************************

17. juni 2020, Four-ball stableford, P/H

18 huls rækken, 44 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
Bemærk! Korrigeret resultat efter “fintælling”
1Helle Lindblad & Lisbeth Wolff 52ja
2 Jette Lindgren & Åse Brinch-Nielsen46ja
3 Gunver Maltesen & Jette Sandel 44ja
4 Lone Tøttrup & Vivian Christiansen 42ja
5 Susanne Houlberg & Lis Hansen (bedst bagni) 41ja
6hemmelig

9 huls rækken, 4 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Ellen Fischer & Inger Sørensen16
2Kirsten Müller & Lone Munk15

Birdies

Tillykke til alle de “heldige”

NavnHul
Margrethe BrodersenP4
Helle Lindblad
(meget flot klaret)
P5 + H1 + H5

**********************************************************************

10. juni 2020, stableford, H/F

18 huls A-rækken, 20 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Helle Lindblad37 (24 på bagni)ja
2Åse Brinch-Nielsen 37 (20 på bagni)ja
3Lillian Agerklint34ja
6hemmelig

18 huls B-rækken, 10 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Maj-Britt Bunch33ja
2Hanne Pedersen32ja
3Rie Hedegaard Pedersen31 (bedst på sidst 6)
6hemmelig

9 huls rækken, 2 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lone Munk17
2Rita Blom Balleby16
3

Birdies

Tillykke til alle de “heldige”

NavnHul
Charlotte BjerreF7
Helle LindbladF3
Lillian Agerklint
tømmer lige vores lager af birdie bolde
H3 + H5 + F3

**********************************************************************

3. juni 2020, slagspil, H/F

18 huls A-rækken, 18 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Helle Lindblad71ja
2Charlotte Bjerre 75ja
3Vivian Christiansen 76ja
6hemmelig

18 huls B-rækken, 14 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Kirsten Estrup73ja
2Bitte Otbo75ja
3Anne Larsen78ja
6hemmelig

9 huls rækken, ingen spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1
2
3

Birdies

Tillykke til alle de “heldige”

NavnHul
Bitten OtboF8
Marianne DreyerH2
Rita BallebyH2
Lise RiisH2
Anne LarsenF2

**********************************************************************

27. maj 2020, stableford, F/P

18 huls A-rækken, 16 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Helle Lindblad37ja
2 Vivian Christiansen 36 (17 på bagni)ja
3Margrethe Brodersen36 (16 på bagni)ja
6hemmelig

18 huls B-rækken, 14 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1 Inger Palm33ja
2Karen Calum31ja
3Hanne Pedersen30 (15 på bagni)ja
6hemmelig

9 huls rækken, 4 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Liselotte Heiredal 15ja
2Lone Flower 13
3Karine Bech12

Birdies

Tillykke til alle de “heldige”

NavnHul
Kirsten StageP5
Helle Lindblad H3
Susanne BengtsenP6
Anne LarsenP6
Lillian AgerklintH1
Vivi BennP1

**********************************************************************

20. maj 2020, stableford, H/F

18 huls A-rækken, 12 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1Lisbeth Wolff40ja
2 Susanne Bengtsen 32ja
3Lillian Agerklint31 (14 på bagni)
6hemmelig

18 huls B-rækken, 6 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1 Hanne Pedersen24ja
2Helle Spangenberg23
3Marianne Dreyer22
6hemmelig

9 huls rækken, 3 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1 Karine Bech19
2 Liselotte Heiredal 16
3Grete Hansen15

Birdies

NavnHul
Bibbi BryldH5
Vivi Benn H3
Karine BechP3

**********************************************************************

13. maj 2020, stableford, F/P

18 huls A-rækken, 8 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1 Susanne Bengtsen 33ja
2Lizzie Vest31 (17 på bagni)ja
3Lillian Agerklint31 (15 på bagni)
6hemmelig

8 huls B-rækken, 10 spillere

PlaceringNavnPointPræmie
1 Anne Larsen 36 (14 på sidste 6 huller)ja
2Inger Palm36 (10 på sidste 6 huller)ja
3Bitten Otbo30
6hemmelig

9 huls rækken, 2 spillere

**********************************************************************

6. maj 2020, stableford, P/H

18 huls rækken, 24 spillere

PlaceringNavnPoint
1 Inger Thye 36
2Maria Rasch33
3Lillian Agerklint32
6hemmelig

Birdies

NavnHul
Maria Rasch H5